Co kryje się za nagłym wzrostem kursu NEM / XEM ?

Co kryje się za nagłym wzrostem kursu NEM / XEM ?

Co kryje się za nagłym wzrostem zainteresowania kryptowalutą NEM / XEM ?

Kurs NEM poszedł w górę o ponad 100% w ostatnim tygodniu. Stało się to dla tego, że portfel kryptowaluty XEM został zaimplementowany w jednym z najbardziej popularnych na świecie komunikatorów – mało znanym w polsce WeChat. Implementacja portfela kryptowaluty XEM to niezależna aplikacja stworzona przez grupę entuzjastów NEM/XEM na platformie microapps dla WeChat. I to chyba dobrze, że nie jest to implementacja firmowana przez oficjeli z fundacji NEM. Dobrze, bo oznacza to, że NEM zaczyna żyć swoim życiem. Jest to spory krok w kierunku zdecentralizowanej wolnej nowej ekonomii – dokładnie takiej jak NEM (new economic movement) sobie wyobrażał tworząc XEM. Demo portfela do Wechat można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=SG3WFJLBSic&feature=youtu.be

Dodatkowo wczoraj, giełda ZEUS Exchange ogłosiłą, że będzie używać technologii opartych o sieć NEM do tworzenia tokenów reprezentujących papiery wartościowe, którymi obraca giełda – akcje, waluty, derywatywy. Zamiana produktów finansowych na tokeny / kryptowaluty ma poważne konsekwencje prawne. Oddziela produkty realne (akcje czy waluty FIAT) od wirtualnych, co z kolei ma umożliwić legalny handel na zachodnich giełdach milionom chińczyków, którzy obecnie mają zakaz inwestowania w akcje firm zagranicznych. Zakaz nie obowiązuje w przypadku tokenów i kryptowalut.

Powinno mieć to dalszy pozytywny wpływ na kurs kryptowaluty XEM, którą można nabyć za pośrednictwem naszego konwentera kryptowalut.

Dodaj komentarz