Ethereum - Maszyna do obsługi ICO - Initial Coin Offering

Jedną z podstawowych funkcji wbudowanych do systemu inteligentnych kontraktów Ethereum (Ethereum smart contracts) jest tworzenie prostych tokenów które można przesyłać, kupować i sprzedawać przy użyciu sieci Ethereum ja identycznych zasadach jak przesyła się Ether (ETH) – kryptowalutę znaną także jako Ethereum – od nazwy systemu.

Tokeny oparte na sieci Ethereum – Nowe ICO na giełdzie

Nic więc dziwnego, że taka szeroka gama ICO powstaje właśnie w oparciu o Ethereum – najlepszą platformę do pozyskiwania funduszy na działania związane z technologią blockchain.

Główną zaletą takiej zdecentralizowanej sieci jest jej bezpieczeństwo. Sieć zdecentralizowana jest odporna na ataki DDoS, hakerów, awarie oraz sabotaż. Nie może być wyłączona przez rząd lub inne służby. Jest w pełni odporna na manipulację danymi – wszystkie zapisy pozostają w sieci na zawsze. KAżda transakcja, jaka kiedykolwiek miała miejsce. Zaszyfrowana i przypisana jedynie do numerów elektronicznych portfeli stron transakcji.

Obecnie sama koncepcja pozyskiwania funduszy ze sprzedaży tokenów opartych o Ethereum, stała się doskonałym przepisem na finansowanie wielu niezwykle udanych projektów. Jeśli już próbowałeś, to wiesz doskonale że inwestowanie w tokeny w sieci ethereum jest proste, łatwe i wygodne. Przesyłasz ETH, wklejasz kontrakt do swojego portfela i gotowe. Token pojawia się w Twoim portfelu i możesz z nim robić co i kiedy zechcesz. Przesyłać bez ograniczeń komu chcesz i nikt nie może Ci tego zabronić ani Cię powstrzymać. Wiele tokenów jest notowana na giełdach. można je kupować jako inwestycje lub nimi spekulować. Żyją własnym życiem jak każda kryptowaluta, akcja, obligacja, diamenty lub złoto.

Przykładami najlepszych ICO z użyciem Ethereum mogą być takie firmy jak Augar, Melonport, Golem,ICONOMI, czy First Blood. Co miesiąc powstają nowe ICO które eksplorują różne sposoby na dodanie jak największej funkcjonalności do Swoich tokenów.

Teraz rozumiesz co sprawia rosnąca popularność ICO, które umożliwia każdej osobie, w każdym kraju, każdej firmie lub organizacji wydanie własnych tokenów na pozyskanie potrzebnych środków finansowych. Niewątpliwie doprowadzi to do rewolucyjnych zmian w bankowości, giełdach. Ta technologia decentralizacja nie tylko pieniądze, ale także emisje i handel papierami wartościowymi.

 

Dodaj komentarz