Giełdy dobre i lepsze

Giełdy dobre i lepsze

Inwestujemy w kryptowaluty. Pierwszym punktem kontaktu jest dla wielu z nas Coinbase, najczęściej używana w postaci aplikacji na telefon. Obecnie Coinbase obsługuje 3 podstawowe kryptowaluty, BTC/ETH/LTC. Aplikacja do zakupu jest jednocześnie portfelem, ale nie polecamy przechowywania tam środków tylko transfer ich do portfela np Exodus.
Jeśli chcemy pohandlować różnymi kryptowalutami, takimi jak NEO, Ripple, Eos, Stratis, a nie chcemy korzystać tylko i wyłącznie z kursu naszego konwertera, polecamy giełdę kryptowalut :

BitBay, rejestracja jest stosunkowo prosta, istnieje możliwość depozytu przelewem, a sporą zaletą jest polska wersja językowa, pewnym ograniczeniem jest fakt ilości krypto walut na BitBay, są one wprowadzane raczej powoli więc szukanie nowości polecamy na innych giełdach, wg zasady – kupuj kryptowaluty we wczesnym stadium, aby mieć szanse na wzrosty rzędu 30 tys procent. 30 000 !!!

HitBTC – to kolejna warta polecenia giełda kryptowalut, proces rejestracji nie jest skomplikowany, potrzebna będzie jednak chociaż podstawowa znajomość języka angielskiego, hiszpańskiego bądź niemieckiego – dosłownie kilka słów. Oprócz tego potrzebne będzie zdjęcie dokumentu tożsamości – wystarczy zrobione telefonem oraz selfie. Na tej giełdzie znajdziecie wiele walut niedostępnych gdzie indziej, przykładem jest Super Bitcoin, który jako pierwszy zostanie właśnie wprowadzony na giełdę HitBTC, a co za tym idzie, jest szansa zakupić go zanim cena wzrośnie, zmniejszając potencjalny zysk. Na HitBtc, możemy handlować parami kryptowalut z BTC/ETH/USDT . Interfejs jest prosty, przejrzysty a obsługa intuicyjna. W widoku głównym, na górnym pasku mamy Exchange – tam dokonamy sprzedaży, zakupu bądź ustawimy zlecenie, przy ustawianiu zlecenia na zakup bądź sprzedaż mamy do wyboru opcje – Market Limit oraz Scaled. Opiszę dwa pierwsze, gdyż są najczęściej używane przez początkujących graczy. Wybierając Market – dokonamy transakcji po cenie jaką akurat oferuje rynek, za kwotę która ustalimy, klikając w Balance, transakcja będzie za całe nasze środki. Opcja Limit oznacza sprzedaż po ustalonej przez nas cenie.

Zlecenia pojawią się w okienku My Orders and Trades. Zakładki dostępne to Active orders – zlecenia aktywne, Filled orders – zlecenia zrealizowane.
Cała historia zleceń dostępna jest w My Trades.

Account – tutaj mamy salda krypto walut w naszych portfelach, podzielone na Main account – konto główne, Trading account- konto handlowe oraz ON orders- otwarte zlecenia. Warto zaznaczyć opcję Hide zero balances, aby ukryć krypto waluty których nie posiadamy w danym momencie. Aby przenieść nasze środki na giełdę HitBTC należy kliknąć w odpowiednie kółeczko kolumny Deposit, pobierając w ten sposób adres portfela. Podobnie ma się sprawa z wycofaniem środków – kolumna WIthdraw, tam podajemy adres naszego portfela lub innej giełdy. HitBTC dość szybko przetwarza wypłaty środków, oczywiście pomniejszone o prowizję giełdy.

Reports – raporty naszej działalności handlowej, łatwo określimy czy osiągnęliśmy zysk czy ponieśliśmy stratę. Taki raport możemy zapisać w formie pdf.

Giełda HitBTC ma tą przewagę nad giełdą BitBay, że znajduje sie poza jurysdykcją EU, a więc, szanse na to, że urząd skarbowy upomni się o podatki… są niewielkie, właściwie zerowe.

One Response

  1. HitBtc to bardzo dobra , w miarę prosta i bezpieczna giełda. Używam od kilku miesięcy i tylko raz czy dwa, gdy giełda miała maintnance….miałem zawał 🙂 Ale poza tym, jest jak najbardziej OK. Natomiast BitBay jak na moje oko jest jakiś zamulony. Ale za to jest po polsku, co dla wielu jest niestety niezbędne.

Dodaj komentarz