Kryptowaluta BitBay - platforma a nie giełda.

Kryptowaluta BitBay - platforma a nie giełda.

Polska giełda  kryptowalut Bitbay znana jest tysiącom Polaków. Mało kto jednak wie, że BitBay, która nie ma nic wspólnego z polską giełdą, to nie tylko jedna z nowatorskich kryptowalut, lecz cała platforma handlowa oparta o technologię blockchain. Takie allegro, tylko inne. No właśnie, na czym polega różnica?

Pionierem technologii zdecentralizowanej platformy handlowej był Silk Road – W pełni anonimowa platforma handlowa używająca Bitcoina jako środka płatniczego. Po kilku latach działalności zamknięta z powodu nadużyć (głównie handel narkotykami)

bitbay - zdecentralizowana platforma handlowaBitBay także oferuje platformę handlową, na której można zbudować sklep, system aukcyjny czy serwis typu Oferia. Różnice są jednak znaczne.

 Nie potrzebujesz już serwera – wszystko znajduje się w sieci rozproszonej – nie da się wyłączyć sieci, więc nie musisz obawiać się o ataki hakerów czy awarie.

Płatności, obsługiwane w walucie BitBay (BAY) są darmowe. Nie płacisz żadnych prowizji, które w przypadku kart kredytowych, czy PayU sięgają od kilku do 10%.

Platforma BitBay wyposażona jest w narzędzia takie jak :

Inteligentne kontrakty (smart contracts) oparte o BitBay działają bez pośredników i nadają się do obsugi kupna/sprzedaży w różnego rodzaju aukcjach lub serwisach ofertowych. Kontrakty są transparentne i dostępne w blockchainie.

Escrow – nowatorski Double Deposit Escrow – czyli taki, w którym obie strony wpłacają zabezpieczenie transakcji.

Transakcje Egzotyczne, takie jak poświadczenia dokumentów, lokaty czasowe oraz mechanizmy bezpieczeństwa, przydatne np. w funduszach powierniczych.

 Zdecentralizowane głosowania oraz ankiety.

 Nad wahaniami wartości a zwłaszcza jej spadkiem czuwa Dynamiczne zarządzanie podażą BitBaya.

 Zabezpieczenia w portfelu BitBay to nie tylko 2FA,  ale również hasła obrazkowe, zabezpieczenie przed key loggerami oraz anonimowość.

Dzięki portfelowi wielopodpisowemu, można ograniczyć pojedynczym osobom dostęp do środków – wypłata środków następuje dopiero gdy wszyscy uprawnieni wyrażą taką wolę.

Wykorzystanie technologii TOR gwarantuje najwyższy poziom anonimowości i niezależności.

Na początku roku 2018 przewidziana jest edycja portfela mobilnego, nowego interfejsu użytkownika oraz API.

c-cex zakup i sprzedaz bitbay 2017
31 Października postanowiłem przetestować BitBay. Kupiłem BAY po 0,000044 BTC, co w tamtym czasie było równowartością niecałych 10 groszy PLN za 1 BitBay, by zobaczyć jak jego kurs zachowa się w ciągu miesiąca. Wczoraj sprzedałem BAY po kursie 0,000094 BTC, czyli  32 grosze PLN za 1 BAY, i tym samym zrealizowałem zysk na poziomie 236%. 

Nieźle jak na niecały miesiąc 😉

Na rynku pojawia się sporo walut i ciężko się w tym gąszczu rozeznać. W samym tylko Konwerterze ClyptoLobos jest ich około 60. W Przyszłym tygodniu postaram się przygotować dla was zestawienie całego portfela, który będziemy mogli przetestować pod kątem opłacalności i ryzyka.

One Response

  1. Nie jestem pewien, czy ten bitbay to dobry pomysł. O wiele lepiej jest inwestować w XEM.
    NEM/Xem może być najbardziej zyskowną inwestycją w 2018 roku.
    BAY jest ciekawy i bardzo tani. Na pewno ma potencjał….lecz nie dla mnie 😉

Dodaj komentarz