Gdybyś wiedział, że kurs wzrośnie za godzinę...

Gdybyś wiedział, że kurs wzrośnie za godzinę...

To nowatorskie narzędzie zostało stworzone z myślą o wszystkich, którzy zaangażowali się w rynek kryptowalut.

Dzięki niemu będziesz w stanie przewidzieć zmiany kursu wybranych kryptowalut na podstawie zmian aktywności w internecie związanej z danymi kryptowalutami.

Stworzony przez nasz system gromadzi dane o zapytaniach postach, tweetach oraz publikacja pochodzące z Facebooka, Twittera, Bing oraz Google. Zgromadzone dane są obrabiane i analizowane pod kątem zmian w natężeniu zainteresowania.

Na system składa się z 3 części.

Podstawą systemu są koparki danych. Ich liczba na chwilę obecną wynosi 75. Każda koparka to osobny serwer z prywatnym adresem IP, którego zadaniem jest pozyskiwanie danych z wyżej wymienionych platform. Teoretycznie wystarczy 50 koparek, lecz nie ma wtedy możliwości wygaszania – co zwiększa ryzyko zbanowania.

Pozyskane przez koparki dane gromadzone są w agregatorach – wysoko wydajnych serwerach, które poza gromadzeniem danych obsługują kolejkowanie oraz update koparek.

Agregatory przygotowują też dane do wyświetlenia.

Ostatnim ogniwem jest moduł wyświetlania danych, który może zostać umieszczony na dowolnej stronie www.

Tyle teorii chyba wystarczy, przejdźmy do zastosowania praktycznego – czyli jak tego używać.

Na stronie: http://cryptolobos.pl/wszystkie-kryptowaluty/ znajduje się lista kryptowalut posortowana w/g wielkości rynku – market cap. Należy wybrać i kliknąć w kryptowalutę, która jest przedmiotem zainteresowania.

Dane dotyczące trendów dla jednej kryptowaluty wyświetlane są na niebieskim “kafelku” takim jak widać na obrazku poniżej – po lewej stronie od innych danych dotyczących wybranej kryptowaluty.

A oto jakie informacje znajdują się na kafelku:

  • CAP: 35 mln – wartość rynku – market cap
  • VOL: 4 mln – wolumen obrotów dla danej waluty w ostatnich 24h
  • US: 0.13$ – cena w USD
  • 14,86% – zmiana kursu dla USD
  • BTC: 0,000015 – cena w BTC
  • 11,95% – zmiana kursu dla BTC
  • 12/40 – Uśredniona wartość trendu / Obecna wartość trendu – w ujęciu 24h
  • 233% – Stosunek obecnego trendu do średniego
  • [1]/10:52 – ilość szczytów oraz czas wystąpienia ostatniego szczytu (szczyt – wartość maksymalna trendu w ujęciu 24h)

Aby zobaczyć jakie są relacje pomiędzy różnymi kryptowalutami z zakresu marketcap od 10 milionów do 1 miliarda dolarów, kliknij w poniższy link.

http://cryptolobos.com/trends/

Znajdziesz tam kilkadziesiąt kafelków niebieskich oraz kilkadziesiąt szarych. Niebieskie pokazują wartości dla bardziej popularnych kryptowalut, natomiast szare – dla tych, cieszących się chwilowo mniejszym zainteresowaniem.

Narzędzie może być stosowane do śledzenia trendów dla wybranej frazy, a co za tym idzie, można używać go do prognozowania cen akcji lub badania skuteczności kampanii reklamowych w mediach społecznościowych i nie tylko.

Dodaj komentarz