Rejestracja w CoinBase - Po Polsku

Rejestracja w CoinBase - Po Polsku

Artykuł ten dedykowany jest dla kompletnych nowicjuszy, którzy planują postawić pierwsze kroki w krainie kryptowalut oraz tych, którzy chcą kupować kryptowaluty przy użyciu karty płatniczej lub kredytowej. Pokazujemy w nim jak wygląda rejestracja w Coinbase – z tłumaczeniami po Polsku.

Technologia stojąca za kryptowalutami jest jeszcze młoda i mało przystępna dla średnio lub mało zaawansowanych technicznie użytkowników. Można ją porównać do wczesnego internetu z lat 90tych gdy wysłanie emaila wymagało wpisywania komend z “palca”, wszystko działało powoli a usługi były drogie. Tak jest ze wszystkimi nowymi technologiami. Potrzebny jest czas oraz odpowiednia ilość ludzi, którzy będą tą technologię rozwijali w takim kierunku, aby była ona bardziej przyjazna dla użytkownika.

Wczesne technologie mają jednak swoje zalety. W przypadku walut, główną zaletą jest potencjalny zysk. Tylko w ciągu ostatniego roku cena Ripple (XRP) powiększyłą się o prawie 300 razy.

Aby rozpocząć przygodę z kryptowalutami w odpowiedni sposób, należy się do tego przygotować. Należy poświęcić około 2-3 godziny na edukację. Na początek to w zupełności wystarczy. Nie trzeba być ekspertem od informatyki czy maklerem giełdowym. Należy jednak znać podstawy. Tylko w ten sposób będziesz w stanie podejmować rozważne decyzje związane z inwestowaniem w kryptowaluty. Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić 2-3 godzin to lepiej zamiast inwestować w kryptowaluty – wpłać pieniądze do banku i zadowól się rocznym zyskiem na poziomie 2-3%

Gdy już zrozumiesz podstawowe pojęcia związane z kryptowalutami takie jak adres portfela, market cap itp możesz pokusić się o zakup pierwszej kryptowaluty. Poniżej opiszę jak i gdzie zrobić to najprościej. Najprościej nie zawsze znaczy najtaniej. Konieczna będzie podstawowa znajomość języka angielskiego

Ja osobiście kupuje bitcoiny, ethereum oraz litecoin w Coinbase. Dlaczego w Coinbase ? Bo Coinbase jest prosty, przejrzysty, przyjmuje karty kredytowe.

Aby założyć w pełni funkcjonalne konto na Coinbase musisz mieć minimum 18 lat, działający adres email, kartę płatniczą oraz konto bankowe obsługujące przelewy międzynarodowe.

Tyle tytułem wstępu – zakładamy konto na Coinbase. Kliknij na ten link https://goo.gl/n9SvLR

 

Link zabierze cię do strony rejestracji, która wygląda tak jak na poniższym obrazku.

rejestracja w coinbase

W Coinbase należy wpisać prawdziwe dane podczas rejestracji, ponieważ będą one weryfikowane na podstawie dokumentu tożsamości, karty płatniczej oraz danych z rachunku bankowego w przypadku wycofywania środków. Zwróć szczególną uwagę na to, by email który podajesz był sprawny oraz na hasło. Dobre hasło powinno zawierać co najmniej jedną wielką literę, jedną cyfrę, jeden znak(na moim przykładzie użyty jest znak @). Cała reszta to małe litery. Nie zapomnij zaznaczyć zgody na wszystko oraz Captcha. Czasami Captcha wymaga zaznaczenia obrazków zawierających znaki drogowe, samochody czy witryny sklepowe.

Na podany wcześniej adres email otrzymasz maila z linkiem weryfikacyjnym. Zaloguj sie do poczty, najlepiej na tym samym komputerze, poszukaj maila z Coinbase, otwórz go i kliknij w link aktywacyjny. Mail z linkiem aktywacyjnym wygląda tak:

link weryfikacyjny - weryfikacja adresu email w coinbase

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie numeru telefonu. Ponieważ używam numeru angielskiego, to numer na przykładowych screenach zaczyna sie od 44. Numery polskie zaczynaja sie od 48. Po wpisaniu swojego numeru kliknij w Next. Po chwili otrzymasz sms z kodem potwierdzającym, który należy wpisać tu:

rejestracja w coinbase - potwierdzenie numeru telefonu

Sms z kodem potwierdzającym może przyjść z dziwnego numeru. Wiadomość taka wygląda tak:

sms z kodem potwierdzajacym numer telefonu w coinbase

Należy dokładnie go przepisać w pole widoczne poniżej a następnie należy kliknąć w “Verify Phone Number”

rejestracja w coinbase - potwierdzenie numeru telefonu- wpisanie kodu weryfikacyjnego

Po weryfikacji numeru telefonu możesz już się zalogować. Po zalogowaniu zobaczysz wykresy kursów podstawowych 4 kryptowalut, jakie można nabyć w tym serwisie. Aby dokonać zakupu na przykład bitcoina, należy kliknąć w Buy/Sell, który znajduje się obok Dashboard w lewej – górnej części.

rejestracja w coinbase - po potwierdzeniu numeru telefonu i zalogowaniu

Po kliknięciu Buy/Sell zobaczysz okienko z przyciskiem Add a Payment Method – co znaczy “dodaj metodę płatności”.

Następnie wybierz “Credit/Debit Card” aby dodać kartę płatniczą do systemu. Dodawanie konta bankowego jest nieco bardziej skomplikowane i potrzebne przede wszystkim do wycofywania środków.

coinbase - dodawanie karty

W następnym kroku zostaniesz poproszony o weryfikację tożsamości. Twoim oczom ukaże się komunikat o treści” Please verify your identity before adding your card.” Oznacza to, że przed dodanie karty należy zweryfikować tożsamość. Kliknij w “Upload ID)

weryfikacja tozsamosci w coinbase

Teraz wybierz jaki dokument chcesz udostępnić w celu weryfikacji.

weryfikacja tozsamosci - wybieranie dowodu, paszportu lub prawa jazdy

Ja wybrałem dowód osobisty a następnie jako metodę wybrałem Mobile Camera. Gdybym robił to na laptopie mógłbym użyć Webcam (kamerki z laptopa)

weryfikacja tozsamosci w coinbase - kamera w telefonie

Gdy wybierzesz metodę Mobile Camera – Coinbase wyśle na Twój telefon smsa z linkiem który wygląda następująco.

link do fotografowania dokumentu w coinbase

Kliknij w ten link aby uruchomić kamerę w telefonie. Nie wyłączaj przeglądarki w komputerze ani nie zamykaj okienka. Na tym etapie na Twoim telefonie powinien widnieć ekran, który wygląda tak:

przesylanie zdjecia dowodu osobistego przy pomocy telefonu

W pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o sfotografowanie awersu dowodu osobistego. Kliknij w “Tap to take a photo of the front of your ID. Zdjęcie należy zrobić tak, by dowód był widoczny w całości, był dobrze doświetlony i ostry. Tak jak na poniższym przykładzie.

jak zrobic zdjecie dowodu osobistego do coinbase

Gdy sfotografujesz awers, i zaznaczysz v (ptaszka;) zostaniesz poproszony o sfotografowanie rewersu. Możesz to zrobić klikając w “Tap to take a photo of the back of your ID”

Gdy zrobisz udane zdjęcie rewersu, możesz nacisnąć na “Complete verification” widoczny poniżej.

przesylanie zdjecia dowodu osobistego do coinbase

Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie, na swoim telefonie zobaczysz informacje o udanym przesłaniu zdjęć. Zostaniesz także poproszony o dokończenie procedury na komputerze. Możesz już odłożyć telefon.

zdjecia do coinbase zostaly przeslane prawidłowo

Na komputerze powinien pokazać się komunikat o treści “ We’re verifying your ID”

weryfikacja tozsamosci -ostatni etap

To wszystko co możesz zrobić w tym momencie. O wyniku weryfikacji zostaniesz powiadomiony drogą mailową.

Po pomyślnej weryfikacji będziesz mógł dodać numer karty płatniczej oraz adres, na który karta jest zarejestrowana.

 

Dodaj komentarz