Zakładamy portfel NEM/XEM

Zakładamy portfel NEM/XEM

NEM/XEM jest ciekawą platformą, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom deweloperów. NEM to nie tylko kryptowaluta, to cały system którego struktura pozwala na tworzenie aplikacji, pełną konfiguracje smart assetów. Samo używanie NEM w aplikacjach jest bardzo łatwe, szybkie oraz bezpieczne. Dla średnio zaawansowanych programistów nie powinno przedstawiać zbyt wiele trudności, oparte na wywołaniach API  RESTful JSON jest potężnym narzędziem mającym wiele zastosowań – aplikacje mobilne, serwisy cloud, czy też zarządzanie przedsiębiorstwem.

Oczywiście możemy ograniczyć się do zakupu kryptowaluty NEM celem dokonania szybkiej płatności, i właśnie ta szybkość – bloki dopisywane są co 60 sek pozwala na użycie technologii NEM przy mikropłatnościach wszelkiego rodzaju. Pierwszym krokiem jest założenie portfela NEM/XEM , link przeznaczony dla komputerów z Windows. Portfel należy zapisać na komputerze, otworzyć oraz zainstalować. Podczas instalacji program zapyta nas jak nazwać backup portfela, po nazwaniu plik ten należy przechowywać w bezpiecznej lokalizacji, gdyż w razie awarii komputera będzie to jedyna możliwość odtworzenia naszego portfela wraz z jego zawartością. Z menu na górze wybieramy język – polecam język ang gdyż polskie określenia mogą być mylące – przykładem jest opcja wyślij/odbierz, po wejściu w opcję wyślij pojawia się nam okienko i mamy do wyboru – Wyślij bądź Faktura oraz Zapłać, Faktura oraz Zapłać to odpowiedniki ang. Receive oraz Pay to  czyli adres Twojego portfela odpowiednio. Na początku może się to wydawać mylące, dlatego proponuję używać mniejszych kwot zanim nie nabierzemy wprawy.

Kupujemy XEM i transferujemy go do NANO WALLET NEM. Aby zakupić XEM należy wejść na giełdę wymiany Crypto Lobos   bądź naszego partnera Changelly gdzie po rejestracji wybieramy walutę którą chcemy zamienic na XEM – górne okienko, w dolnym wybieramy XEM. Należy podać ilość oraz nacisnąć NEXT. W następnym kroku podajemy adres naszego portfela NEM/XEM, w przypadku korzystania z portfela NEM nie jest konieczne wypełnianie pola MESSAGE. Po nacisnięciuNEXT ujrzymy następujący ekran – mamy tu potwierdzenie ile jednostek przesyłamy, ile otrzymamy, oraz na jaki adres portfela wysyłamy środki. Po kolejnym naciśnięciu NEXT otrzymamy adres na który należy wysłać określoną wcześniej ilość środków. Jeśli wymienamy jedna z popularnych 12tu walut, możemy użyć portfela Crypto Lobos, bądź innego w którym trzymamy nasze środki. W zależności od obciążenia sieci oraz użytej kryptowaluty, nasze XEM powinno pojawić się prawie natychmiast. Gotowe. Posiadamy XEM. Przy wymianie XEM na inną kryptowalutę, należy zwrócić uwagę na MESSAGE podawany przez wymianę CHANGELLY i wkleić go w odpowiednie pole w portfelu NEM.

3 Responses

  1. NEM tak poszedł, bo zastał zaimplementowany w jednym z najbardziej popularnych na świecie komunikatorów – WeChat. Co prawda, jest to niezależna aplikacja – portfel kryptowalut – do WeChat, ale jest to spory krok.
    Pozxa tym, giełda ZEUSogłosiłą, że będzie używać tokenów NEM do “tokenizacji” zachodnich papierów wartościowych, co z kolei ma umożliwić legalny handel milionom chińczyków, którzy obecnie mają zakaz inwestowania w akcje firm zagranicznych. Ale nie w tokeny 😉

Dodaj komentarz