Bitcoina urośnie w roku 2020 – 3 czynniki

Nie da się ukryć, że nowy rok to także odrodzenie się nadziei na samym rynku kryptowalut. Oczywiście bardzo wielu analityków podaje powody, dla których BRC warty może być do końca 2020 roku wiele dolarów. Jednak dlaczego akurat by tak się miało stać? Zastanówmy się nad tym, dlaczego właśnie kurs Bitcoina w ogóle miałby rosnąć.

Halving

Powód ten pada w zasadzie każdej dyskusji dotyczących ceny kryptowalut. A dlaczego? Otóż, samo zmniejszenie podaży nowych Bitcoinów na rynku oraz w połączeniu z popytem rosnącym wręcz musi  w tym wypadku doprowadzić do skoku kursu. Tak to przynajmniej działało do roku 2017. Czy teraz będzie inaczej? Na pewno nie. Chociaż dzisiaj na rynku mamy o wiele więcej kryptowalut jak i także tokenów, a niżeli w czasie, gdy się rozkręcała bańka ostatnia. Jednak założyć możemy, że sam halving zrobi swoje oraz także wywoła chociażby psychologiczny efekt. Ludzie jak najbardziej będą kupowali BTC chętniej, ponieważ urosło poprzednio.

Geopolityka

Sama społeczność kryptowaluty to osoby, które kompletnie nie przepadają za urzędnikami, politykami, władzą oraz ich narzędziem głównym – pieniędzmi fiat. Jednak teraz polityka wpłynąć może na sam kurs BTC.

Od czwartku ostatniego naprawdę jesteśmy blisko nowej wojny właśnie na Bliskim Wschodzie. Na pewno Donald Trump dąży do zwarcia sporego z Iranem. Bardzo ciekawe jest to, chociaż w wyniku zamachu na generała irańskiego, o czym od paru dni mówią wszystkie media kursy akcji spadać zaczęły, zaś się wzmocniły przystanie bezpieczne, to jest srebro, złoto, obligacje jak i także właśnie kryptowaluty.

Zwiększone geopolityczne ryzyko spowodowała, że zarówno złoto jak i także Bitcoiny znacznie zdrożały, ale z bardzo różnych powodów. Złoto z kolei jest kupowane przez inwestorów jako pewnego rodzaju przystań bezpieczną. Bitcoin kupowany jest przez spekulantów zakładających się, że inwestorzy go kupią jako przystań bezpieczną. W ten sposób uważa Peter Schiff.

Gospodarka

Dzisiaj gospodarki zaczynają się znacznie kurczyć. Wywiera to ogromną presję na banki jak i także na systemy finansowe, które są oparte właśnie na fiatach. FED drukuje znacznie więcej dolarów oraz raczej nie ulegnie to w roku 2020 żadnej zmianie. Europejski Bank Centralny robi dokładnie to samo.

Ekonomiczna presja popycha zatem inwestorów w kierunku aktywów bezpiecznych. Są to kruszce, ale także jak widać zaczynają się powoli nimi stawać kryptowaluty. Jeśli jednak inflacja uderzy mocniej na przykład poprzez skok ceny chociażby roby naftowej w różne waluty, część z inwestorów bardziej świadomych zacznie kupować aktywa cyfrowe. W pewnym momencie do nich dołączą i inni. Troszkę w ramach tak zwanej owczej pędy. Jednak w absolutnie każdym wypadku, ceny kryptowalut znacznie wzrosną.

Rok 2020, w który już wkroczyliśmy pokaże nam jak będzie naprawdę. Pozostaje nam czekać. Jednak domyślamy się, że możemy czekać naprawdę sporego wzrostu. Już nie możemy się doczekać. Wszystko niedługo się okaże.

Previous Post
Next Post

Comments

3 wyzwania Bitcoin na drodze do adopcji masowej

[…] Bitcoina urośnie w roku 2020 – 3 czynniki […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *