3 kryptowaluty lepsze od Bitcoin w 2020 roku

Od początku 2020 roku wykresy rynku walut cyfrowych zabarwione są na zielono. Jak łatwo się domyślić inwestorzy koncentrują się głównie na najstarszej kryptowalucie oraz kluczowych altcoinach. Coraz większa grupa zaczynają jednak zwracać uwagę również na monety o zdecydowanie mniejszej kapitalizacji. W ubiegłym tygodniu to wlaśnie ICX, AION czy WAN odnotowały najwyższe wzrosty.

Top 3 najlepsze nieznanych dotąd walut cyfrowych

Najstarsza waluta cyfrowa, czyli Bitcoin (BTC) przełamała właśnie wielomiesięczną tendencję spadkową. Rezultatem czego wiele innych kryptowalut także zaczęło zwyżkować. Na chwilę obecną główne altcoiny wykazują trend spadkowy, co może być pokłosiem krachu na chińskich giełdach kryptowalutowych. W przypadku mniej znanych coinów obowiązuje jednak odwrotna tendencja, gdyż wykazują one wzrosty.

Pozycja numer jeden należy do ICON (ICX)

ICON (ICX) jest jedną z walut cyfrowych o zdecydowanie niższej kapitalizacji. Mimo tego wiedzie ona prym w ostatnich tygodniach przełamując dwuletni trend spadkowy. W ubiegłym tygodniu jego kurs wzrósł o 178%. I z poziomu 0,174 dolara (USD) sięgnął 0,483 dolara (USD). Jest to najlepszy wynik wśród 200 największych walut cyfrowych obecnych w tej chwili na rynku aktywów cyfeowych.

ICON (ICX) jest liderem wzrostów w osiągniętych w takcie ostatniej doby. Tendencja wzrostowa wynosi w przypadku tej kryptowaluty 44%. To właśnie dlatego ICON zajął 33 pozycję wśród największych projektów według rankingu przygotowanego przez CoinMarketCap.

ICON (ICX) – kilka słów na jej temat

ICON (ICX) jest częściowo zdecentralizowaną, wielofunkcyjną platforma oparta na technologii blockchain. Jej główne zadanie polega na zbudowaniu największej zdecentralizowanej sieci o zasięgu globalnym. W założeniu ma się ona składać z mniejszych blockchainów, co ma na celu umożliwienie komunikacji między nimi przy zachowaniu wysokiego poziomu skalowalności.

ICON (ICX) jest także nazywany koreańskim Ethereum oraz posiada swoją własną natywną kryptowalutę ICX. Jej szczyt notowań przypada na okres z przed dwóch lat, w trakcie trwania kulminacji bańki spekulacyjnej altcoinów. Jej cena w tamtym okresie wynosiła 12,64 dolarów (USD).

Pozycja numer dwa należy do Aion (AION)

Swoją aprecjację kontynuuje także Aion (AION). W ubiegłym tygodniu osiągnął on wzrost o 64%. Dzięki czemu znalazł się w zestawieniu 100 największych walut cyfrowych obecnych na rynku. Na chwilę obecną zajmuje zaszczytne 97 miejsce.

Obecnie cena AION sięga poziomu 0,125 dolara (USD). Przypomnimy, że w ubiegłym tygodniu jego kurs wynosił 0,076 dolara (USD). Innymi słowy jest to drugi najlepszy wynik, pomijając rzecz jasna KickToken (KICK), który został pominięty przez swój wyjątkowy niski wolumen.

Aion (AION) – kilka słów na jego temat

Aion jest projektem, którego zadanie polega na docelowym dostarczeniu rozwiązań dzięki którym nastąpi rozwój technologii  blockchain. Ma to dotyczyć obszarów związanych z ekonomiczna skalowalnością, bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością. Podobnie jak wiele innych walut cyfrowych Aion początkowo był dostępny w charakterze tokenu ERC-20 na blockchainie Ethereum. Jednak docelowo jego działanie ma się odbywać w oparciu o własny blockchainie.

Pozycja numer trzy nalezy do Wanchain (WAN)

Trzecie miejsce przypadło Wanchain (WAN), czyli walucie cyfrowej która od początku 2020 roku dynamicznie wspina się w górę. W ubiegłym tygodniu odnotowała wzrost o 58%. Na chwilę obecną WAN kosztuje 0,306 dolara USD. Natomiast w ubiegłym tygodniu jego cena wynosiła 0,194 dolara (USD).

Jeżeli WAN utrzyma tą tendencję to już niebawem powinien zostać ujęty w zestawieniu 100-u największych pod względem kapitalizacji walut cyfrowych. Na chwilę obecną zajmuje miejsce 115.

Wanchain (WAN) – kilka słów na jego temat

Główne zadanie Wanchain polega na zbudowaniu rynku finansowego, na skutek łączenia ze sobą odrębnych aktywów cyfrowych. Jest on częścią Enterprise Ethereum Alliance, czyli na chwilę obecną największego stowarzyszenia blockchain o zasięgu globalnym. Celem wspomnianego ugrupowania jest właśnie tworzenie platformy, która zagwarantuje dostarczeniem rozwiązań w zakresie rzeczywistych potrzeby współczesnego rynku cyfrowego.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *