Bank DBS w Singapurze tworzy giełdę kryptowalut

Najbardziej rozwinięty bank w Singapurze, DBS, w październiku tego roku ogłosił, że zamierza stworzyć całkiem nowy oddział o nazwie DBS Digital Exchange.

DBS a SGX

Potwierdzenie DBS zostało ogłoszone w czwartek. Jak się dowiedzieliśmy, bank otrzymuje także wsparcie od SGX. Jest to jedna z największych giełd instrumentów pochodnych w Singapurze. Według źródeł SGX posiada 10 procent udziałów w platformie cyfrowych walut.

Dla kogo będzie dostępna nowa giełda? Według informacji będzie ona skierowana do akredytowanych inwestorów instytucjonalnych. Na platformie będzie można używać takich cyfrowych walut, jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum oraz XRP. Co istotne, podano że nowy oddział DBS Digital Exchange zostanie platformą tokenizacji. Będzie zatem skupiał się na akcjach dotyczących spółek nienotowanych dotąd na giełdzie oraz na obligacjach i funduszach private equality.

Nowy oddział będzie integrował się z systemem bankowym w Azji. Pozwoli klientom na korzystanie z dolarów singapurskich, amerykańskich, Hongkonku oraz z jenów japońskich. Nie zabraknie usług powierniczych.

Zgodnie ze słowami dyrektora generalnego Grupy DBS, Piyusha Gupta, celem jest rozwinięcie Singapuru na tyle, aby stał się większa konkurencją na świecie jeśli chodzi o finanse.

Słowa CEO SGX, Loha Boon Chye’a, były skupione na konsekwencjach ze wspomnianej współpracy pomiędzy DBS a SGX.

Wniosek jest zatem taki, że Singapur chce zostać jednym z największych światowych graczy cyfrowych walut. Reszta czołowych gigantów finansowych ma zatem powód, aby także poszerzyć swoje działania.

Cyfrowa waluta i banki

Amerykańskie Biuro Kontrolera Waluty podało do oficjalnej wiadomości pod koniec lipca, że banki w Ameryce oraz federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mogą przechowywać swoim klientom aktywa cyfrowych walut.

Amerykańskie Biuro Kontrolera Waluty niedługo po ogłoszeniu tej informacji nieco ją skorygowało. Podało swoje stanowisko na temat stablecoinów, które są oparte na USD.

Sprawdź również na pastacbd.pl

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *