Bankomaty japońskie współpracować będą z technologią, która jest opracowana przez Ripple.

Bankomaty japońskie współpracować będą z technologią, która jest opracowana przez Ripple.

Partner oraz inwestor w Ripple – SBI Holdings ujawnił szczegółowy plan procesu integracji oprogramowania, które zostało opracowane przez Ripple z bankomatami automatycznymi w Japonii.

Pod koniec miesiąca kwietnia roku ubiegłego SBI Holdings opublikowało bardzo szczegółowy raport finansowy. To właśnie w tym raporcie opisują oni szczegółowy plan integracji technologii, która została opracowana przez Ripple z bankomatami automatycznymi w Japonii. SBI Holdings jest firmą finansowych usług, która została założona w roku 1999. Ma swoją siedzibę w Tokio w Japonii. Te należą z kolei do grupy inwestorów oraz partnerów Ripple.

Nowy projekt SBI Holdings na celu ma wprowadzenie oprogramowania, który został opracowany przez Ripple – MoneyTap do naprawdę bardzo dużej liczby bankomatów automatycznych z różnych banków. Dzięki właśnie tej integracji celem jest ułatwienie konsumentowi uzyskania czy też zdeponowania salda i to niezależnie od tego, do którego należy banku. Z drugiej zaś strony użycie tejże technologi znacznie zmniejszyłoby to koszty, które występują podczas samej pracy z bankomatami.

Czy w ogóle jest Money Tap?

Money Tap wyszedł po raz pierwszy na jaw w październiku ubiegłego roku. Jako aplikacja, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i także na IOS. To właśnie dzięki temu możemy śmiało dokonywać przelewów pieniężnych bezpośrednich z konta na konto, w sposób natychmiastowy oraz także bezpłatnie.

Usługa ta jest dostępna przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a my dokonywać możemy przelewów, jak i także płatności przy pomocy specjalnych kodów IBAN, QR, a nawet naszego numeru telefonu. Możemy tutaj chociażby wyróżnić popularny system Bizum.

Jest to specjalne oprogramowanie, które ma bezpośrednio na celu zapewnienie “taniej oraz także wysokowydajnej finansowej infrastruktury nowe generacji przy pomocy DLT”.

Ripple rozprzestrzenia się poprzez banki na absolutnie całym świecie

Technologia, która została opracowana przez Ripple rozprzestrzenia się obecnie na całym naszym świecie. Dziesiątego maja dowiedzieliśmy się, że (RAKBank) Narodowy Bank Al-Khaimah PJSC wpadł na pomysł, aby zastosować specjalną technologię. Chodziło o technologię łańcuchów bloków, która była opracowana właśnie przez Ripple.

Tak naprawdę, to wdrożyliby tę technologię po to, aby ułatwić oraz ograniczyć transakcje międzynarodowe przy użyciu XRP. Sytuacja obecna na rynku związana z COVID-19 była jakby czynnikiem decydującym w realizacji tego właśnie systemu pomiędzy Bankiem Azją a RAKBank.

Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Będziemy obserwować wszelkie poczynania z dużą ciekawością. Jeśli zainteresował Cię ten temat, to powinieneś kontynuować czytanie o jakże tajemniczej osobie, która pozwała Ripple, jak i także jej generalnego dyrektora bezpośrednio za wydanie ich waluty jako akcji niezarejestrowanej. Na pewno ten temat również Cię zainteresuje. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *