Bardzo smutny dzień dla DeFi. Miało być bezpiecznie

6 milionów USD straty

Protokół finansowy zdecentralizowany Value DeFi na Twitterze poinformował, że jest niezmiernie podekscytowany innowacją noszącą nazwę MultiStables Vault. Tak naprawdę to deweloperzy zapewnili, że dołożono wszelkich starań, aby wszelkie środki każdego użytkownika w ich skarbcach były bezpieczne. Samej deklaracji towarzyszyło całe mnóstwo emotikonów. Z tweeta także płynęła duma ze swojej pracy…

Do sieci wczoraj wieczorem popłynął całkiem inny komunikat. Niestety skarbiec MultiStables był przedmiotem ataku złożonego, który to doprowadził do strat w wysokości sześciu milionów USD netto. Obecnie pracują nad samą przyczyną oraz badają sposób złagodzenia wpływu ataków na ich użytkowników.

Jak można się bardzo łatwo domyślić, pierwszy tweet w którym zagwarantowano bezpieczeństwo środków z profilu został usunięty.

Bardzo smutny dzień dla DeFi

Niektórzy spośród członków społeczności są nadal nieco oszołomieni atakiem. Inni zaś pędzą, aby zgasić FUD – niepewność, strach oraz także wątpliwości. Wygląda tak naprawdę na to, że atak miejsce miał na poziomie flash loan. Osoba atakująca zaciągnęła pożyczkę, aby móc wpłynąć na ceny tokenów, które są przechowywane w skarbnicach curve, a później zakupił je za naprawdę niską cenę oraz spłacił pożyczkę, jednocześnie kompensując sam zysk.

Skarbiec MultiStables miał mieć zalety następujące:

  • Zapobieganie atakom przy pomocy błyskawicznych pożyczek,
  • Zapobieganie atakom tokenów fałszywych,
  • Zapobieganie atakom wejścia ponownego.

W rzeczywistości okazało się, że nie posiada żadnej z nich.

Członem dyskusyjnego czatu Value DeFi – Justin Bebis, który podsumował najlepiej nastrój stwierdził, że ten team jest grupą naprawdę świetnych facetów. Powiedział, że zarządzenie społecznością było najlepsze. Bowiem zatrudniali jedynie członków społeczności, którzy promowali jej twórczość i robili co tydzień naprawdę genialne postępy. Szczerze wątpi, aby po tym wszystkim zrezygnowali. Jednocześnie jest mu przykro patrzeć, jak ta społeczność się rozpada.

Kupujesz CBD zapłać BTC w nasionakonopikatowice.pl

Previous Post
Next Post

Comments

praca licencjat

Czy tak jest w rzeczywistości nie wiem, poza tym z wieloma elementami nie mogę się zgodzić,
ale i tak jest całkiem nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *