BITCUREX – Prokuratura zawiesza śledztwo

Dokładnie to Prokuratura Okręgowa w Łodzi opublikowała w środę, w dniu wczorajszym tj. 18 grudnia bieżącego roku swoje postanowienie o decyzji zawieszenie śledztwa, które dotyczyło działalności giełdy kryptowalut o nazwie BITCUREX.

Zgodnie z tym komunikatem, sam Prokurator Prokuratury Okręgowej w Łodzi – Jacek Pakuła postanowił śledztwo zawiesić w sprawie prezesa spółki Digital Future Sp. z o.o. Mirosława Lange, który jest podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy o kwocie łącznej 3,212 miliona złotych.

To jest granica nie do przeskoczenia

Dowiedzmy się o co dokładnie był podejrzany prezes Mirosław Lange? Pan Mirosław Lange był podejrzewany o to, że dokładnie w dniu trzynastego października 2016 roku dopuścić się kradzieży jednostek waluty wirtualnej Bitcoin bezpośrednio z portfela giełdy kryptowalut o nazwie Bitcurex o naprawdę znacznej wartości.

Łącznie uznano, że była to kwota 3 212 000 złotych. Zrobił to w ten sposób, że po przetransferowaniu uprzednim co najmniej równowartości ich z różnych bankowych rachunków rozporządził nimi w sposób swobodny jako właściciel. Po prostu przelewał sobie te środki bezpośrednio na rachunek kryptowalutowej giełdy BitBay.

Bardziej szczegółowe informacje

W toku samego postępowania tak naprawdę zachodzi w tej chwili konieczność ogłoszenia Mirosławowi Lange postanowienia o dokładnym przedstawieniu wszelkich zarzutów jak i także przesłuchanie jego osoby w charakterze osoby podejrzanej. Z uwagi na same ustalenia, że Mirosław Lange jak najbardziej ma miejsce pobytu na terenie – Republiki Federalnej Niemiec te czynności zostaną wykonane przez już odpowiednie niemieckie organy.

Do tych właśnie niemieckich organów zwrócono się z prośbą o realizację w specjalnym trybie. O jaki tryb chodzi? Chodzi o tryb Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego. Poinformowała o tym Prokuratura Okręgowa w Łodzi oraz dodała, że w sytuacji tej, do czasu samej wyżej wskazanych czynności w RFN (Republice Federalnej Niemiec) zachodzi przeszkoda długotrwała, która tak naprawdę uniemożliwia same kontynuowanie przygotowawczego postępowanie w tej prawie.

W związku z tym, podając powyższe przyczyny postępowanie, które było prowadzone przeciwko Mirosławowi Lange zostało zawieszone.

Musimy także przypomnieć w tym miejscu, że giełda noszącą nazwę Bitcurex była w naszym kraju najstarszą giełdą kryptowalut, która dokładnie działała przez okres pięciu lat. Obsługiwała około dziesięć tysięcy użytkowników. Bardzo ciekawe jest to, że od samego upadku giełdy już minęły ponad trzy lata. Jednak nie ten okres jest ciekawy, a to, że jej profil w społecznościowych mediach w zasadzie do dnia dzisiejszego jeszcze nie został w żadnym wypadku usunięty.

Jak widzimy przestępstwa wśród użytkowników kryptowalut także się zdarzają. Pomimo, że w tej sprawie nie ma już nic do powiedzenia, ponieważ wszelkie działania dalsze zostały zawieszone, to na pewno niejedna osoba wyrokiem Prokuratury Okręgowej naprawdę jest lekko zszokowana.

 

Previous Post
Next Post

Comments

Sposoby na wyłudzanie kryptowalut. Nie daj się oszukać!

[…] Zazwyczaj jest to wciskanie ciemnoty o zablokowaniu konta i niemożności wypłaty środków bez wsparcia z zewnątrz. Rzewne historyjki, obliczone na wzbudzenie litości w użytkownikach forum i okraszone obietnicami zysków za swoją filantropię. Scamer zachęca do zalogowania, zapewniając o możliwości pobrania za tę czynność pewnego procenta rzekomo zgromadzonych tam środków, z przesłaniem pozostałych na jego adres. – BITCUREX – Prokuratura zawiesza śledztwo […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *