Chainlink zbliża się do nowego ATH. Natomiast BSN wprowadza integrację z Chainlink

Chainlink (LINK) zbliża się do nowego ATH. Natomiast BSN wprowadza integrację z Chainlink

Po 30% wzroście odnotowanym w ciągu minionego tygodnia, token LINK przybliżył się do swojego najwyższego poziomu. Chińska sieć BSN nosi się z zamiarem wykorzystania potencjału drzemiącego w sieci Chainlink. Wszytko to po to, aby zagwarantować swoim użytkownikom wyższy poziom nie tylko bezpieczeństwa, ale także niezawodności oraz interoperacyjności.

34% wzrost kursu LINK na przestrzeni ostatnich 7 dni. Do osiągnięcia nowego ATH zabrakło naprawdę niewiele

W sytuacji gdy zdecydowana większość walut cyfrowych odnotowuje mniejsze lub większe spadki, tylko niewielka ilość aktywów cyfrowych odnotowuje mocne wzrosty. Wśród kluczowych altcoinów w ostatnie tygodnie zaowocowały najlepszymi wynikami dla Chainlink (LINK). Na chwilę obecną pod względem kapitałowym  jest to 13 największa kryptowaluta.

Po ponad 30% wzroście odnotowanym na przestrzeni ubiegłego tygodnia oraz blisko 160% wzrostu od tegorocznych minimów, token LINK przynależący do Chainlink wycenia się na poziomie 4,94 dolarów (USD). Jak wiadomo do najwyższej ceny datowanej na 4 marca zabrakło zaledwie 0,01 USD. Mimo przeprowadzonej korekty, wspomniany token w dalszym ciągu znajduje się na najwyższym poziomie od ponad kwartału.

Josepha Younga uważa, że częściowy wpływ na tak istotny wzrost kursu LINK w ostatnich dniach można połączyć z mocnym wzrost wyceny Ethereum (ETH). Nie bez echa przeszło także partnerstwo nawiązane pomiędzy Chainlink i Blockchain Services Network.

Chainlink oficjalnie informuje o nawiązanym partnerstwie z Blockchain Services Network (BSN)

W dniu wczorajszym Chainlink poinformowało o integracji z Blockchain Services Network (BSN). Wspomniany zabieg ma na celu umożliwienie aplikacjom BSN oraz inteligentnym kontraktom akces do danych spoza łańcucha bloków.

BSN, stworzony zarówno przez chiński think tank State Information Center jak i wiodące firm technologiczne np. China Mobile czy też Red Date Technologies, został przekazany do komercyjnego użytku pod koniec kwietnia bieżącego roku. Idea przyświecająca konsorcjum to utworzenie infrastruktury, dzięki której zostaną obniżone bariery towarzyszące wejściu na rynek oraz wykorzystania technologii blockchain.

Zgodnie z założeniami dostęp do sieci BSN ma ułatwić firmom czy też programistom szybkie oraz niedrogie tworzenie aplikacji opartych na wykorzystaniu technologii blockchain. Wspomniane partnerstwo pozwoli programistom czerpiącym z BSN na dostęp do wysokiej jakości danych właśnie za pośrednictwem Chainlink. W rezultacie sprawi to, że nowe aplikacje staną się nie tylko bardziej przydatne, ale również mocniej powiązane z realnym światem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Yifan He, czyli dyrektora generalnego Red Date Technology oraz współzałożyciela BSN, na początku Chainlink nie był rozważany jako pierwszy potencjalny partner dla BSN. O zmianie zdania w tym temacie zadecydowała jednak siła społeczności oraz zespołu Chainlink, która za nim stoi.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *