Lightning Network Bitcoina – to produkt roku

Lighting Network tak naprawdę bez przerwy się rozwija. Przedsiębiorstwa czołowe w branży znacznie inwestują w technologie samych mikropłatności oraz wdrażają całkiem nowe rozwiązania. Blockstream tym razem opracował możliwość długo wyczekiwaną jeśli chodzi o realizację płatności znacznie pojemniejszych.

Walka ze wszelkimi ograniczeniami

Sieć Bitcoin o nazwie Lightning Network czeka naprawdę jeszcze długo okres czasu, zanim tak naprawdę serwis jak i także infrastruktura płatności na tyle będzie sprawna, aby użytkownik przeciętny ją mógł bez najmniejszego problemu po prostu zaadoptować. Jednak nie brakuje absolutnie firm oraz pasjonatów, które w tę technologię inwestują i jednocześnie doprowadzają do rozwoju sieci w zasadzie z dnia na dzień.

Blockstream, a więc przedsiębiorstwo blockchainowe z Kanady jak i także jej CSO – Samson Mow ogłosił samo zakończenie testów dla całkiem nowej aplikacji, która rozwija jeden z problemów głównych właśnie Lighting Network. Chodzi o nic innego jak o przesłanie dużo bardziej pojemnych jak i także większych transakcji w sieci. Jak wiemy jest to jedno z ograniczeń głównych LN, chociaż co po niektórzy twierdzą, że może to nawet jest zaleta.

Samson w zasadzie nie ujawnił na razie absolutnie żadnych informacji szczegółowych, chociaż twierdzi, że to tak naprawdę projekt roku. Jeśli chodzi o multi-path payments pomyślnie przeszły testy interoperacyjności, a to oznacza, że niedługo sama funkcjonalność będzie już całkowicie gotowa do wdrożenia.

Płatności wielostronne pozwalają na współdziałanie jednocześnie wielu kanałów, co oznacza, że znacznie większe płatności zostać mogą rozbite na dużo mniejsze, aby dojść następnie do celu.

W wolnym tłumaczeniu wielostronne płatności to multi-party payments oraz multi-path.

Ideę, nad którą Blockstream pracuje zaprezentowano pierwotnie na konferencji w roku 2018. Założyciel właśnie Lightning Labs, a więc Conner Fromknecht ją określił także jako AMP, a więc Atomis Multi-Path Payments.

Nowa funkcjonalność opracowana pozwala samemu adresatowi wykorzystać wiele jednocześnie kanałów do przeprowadzenia samych transakcji. To właśnie rozbija środki w BTC na dużo mniejsze kawałki. Pozwala to na szybką jak i także tanią realizację przelewów większych właśnie w sieci LN.

Jeśli chcemy nieco więcej usłyszeć o Lightning Network, to zapraszamy jak najbardziej do innych artykułów naszych. Poleca się obejrzeć również materiał najnowszy Cyfrowej Ekonomii z Wilczyńskim Lechem, a więc CEO Swaply, który się opowiada o rozwoju sieci LN. Lech Wilczyński także prezentuje mobilne portfele do LN.

Previous Post
Next Post

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *