Miliard USD w kryptowalucie USDT trafia z TRON blockchain do Ethereum

Miliard USD w kryptowalucie USDT trafia z TRON blockchain do Ethereum

Właściciele Tether zdecydowali się na przeprowadzenie operacji o ogromnej wartości pomiędzy łańcuchami bloków. Aż miliard tokenów USDT o wartości zbliżonej do wartości jednego miliarda fiducjarnych dolarów amerykańskich jest przekazywanych bezpośrednio z platformy TRON na blockchain Ethereum.

Początkowe uruchomienie drugiego stablecoina USDT nastąpiło w łańcuchu bloków Omni Layer, obsługującą sieć Bitcoin. Obecnie jest już znacznie bardziej rozpowszechnionym i rozproszonym tokenem, a USDT obecny jest w wielu łańcuchach bloków, a więc w Algorand, EOS, Ethereum,  Liquid Network, OMG Network, Omni oraz w łańcuchu TRON. USDT jest najbardziej znanym i najchętniej kupowanym stablecoinem, czyli kryptowalutą stabilną, tym różniącą się od pozostałych, tradycyjnych kryptowalut, że jj wartość oscyluje zawsze w granicach waluty rodzimej, w tym wypadku dolara amerykańskiego, czyli USD.

Inną ważną cechą stablecoinów jest właśnie to, że łatwo się integrują w różnych łańcuchach bloków, a dodatkowe sieci dodane do początkowego blockchaina bitcoinowego są określane jako sieci wspierające. .

Multimilionowa transakcja w USDT

Tether CTO Paolo Ardoino poinformował spoleczność, że właśnie dziś odbywa się transakcja uznawana za jedną z największych a dotycząca właśnie stablecoina USDT. Nie wiadomo jednak, czy jest to zakup dokonywany przez jakiegoś pojedynczego inwestora miliarda tokenów o wartości miliarda dolarów, czy operacja między giełdowa oparta na przeniesieniu miliarda USDT z jednego łańcucha blokowego na drugi. W tym wypadku chodzi o przetransferowanie tokenów z TRON do łańcucha blokowego Ethereum. Na uwagę zasługuje fakt, że wartość transakcji stanowi aż 8% całkowitej kapitalizacji stablecoina USDT. Przykładowo jako ciekawostka, gdyby dotyczyło to bitcoina (11 778 USD), 8 procent byłoby liczbą 1 680 000 BTC, a wartość transakcji wyniosłaby w przybliżeniu 19 miliardów 787 milionów dolarów amerykańskich.

Powody transakcji

Jak wynika z ujawnionych informacji operacja przeprowadzana jest z powodu chęci zmiany przez TRON części swojego USDT z TRC20 na ERC20 . Przy tym dotąd jest mowa wyłącznie o łańcuchu bloków, a nie ma informacji o giełdzie, która uczestniczy jako odbiorca w tak ogromnej transakcji. Plotki mówią jednak i Coinbase albo o Binance.

Po tej operacji blockchain Ethereum będzie miał w posiadaniu łącznie 8,5 miliarda tonów USDT , a TRON po utracie 1 miliarda stablecoinów USDT zachowa jeszcze całkiem pokaźną ilość 3,3 miliarda tokenów USDT. Łączna ilość tokenów wraz z wymianą pomiędzy dwoma łańcuchami bloków wynosi 90,7% wszystkich tokenów USDT, czyli w sumie ok 13 miliardów.

Co wydaje się dziwne, decyzja o transakcji pochodzi z kantoru, a łańcuch, z którego pochodzącą tokeny nie ma w zasadzie na nie wpływu. Operowanie taką ilością stabilnej waluty w takiej czy innej sieci jest przy tym zwykle decyzją albo wymaganiem jej użytkowników, a ściślej tych używających danych tokenów. Niewykluczone jest więc, że użytkownicy TRON zdecydowali o zmianie sieci albo, co brzmi dosyć szalenie, jest to jeden konkretny użytkownik posiadający w portfelu przynajmniej miliard dolarów.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *