Portfel Lightning Network z węzłem Bitcoina

Japoński startup twierdzi, że właśnie stworzył pierwszy portfel mobilny Lightning Network, który ma wbudowany węzeł Bitcoina.

Nayuta, a więc startup z Japonii zapowiedział swój pierwszy portfel mobilny Lightning Network. Aplikacja ta dodatkowo będzie posiadała pełen wbudowany węzeł Bitcoina. Według zapewnień zespołu takie właśnie rozwiązaniem służyć ma samej poprawie prywatności, niezależności użytkowników jak i także bezpieczeństwa.

Pierwszy portfel mobilny Lightning Network z węzłem wbudowanym Bitcoina? Takie rzeczy tylko i wyłącznie w Japonii!

Pomimo tego, że Nayuta wypuszcza swoją pierwszą aplikację hybrydową, to użytkownicy już dużo wcześniej mieli samą możliwość integracji dwóch aplikacji osobnych po to, aby połączyć ich funkcjonalności. Sama już aplikacja Nayuta została zakodowana specjalnie dla systemu o nazwie Android. Kod projektu udostępniony został w formule jaką jest open-source. Wbudowany portfel w aplikacje wykorzystuje także Lightening Labs do przetwarzania bitcoinowych transakcji. O samym udostępnieniu kodu Nayuta poinformowało za pośrednictwem konta oczywiście na Twitterze.

Bajery technologiczne

Kolejną funkcją interesującą portfela jest sama możliwość przełączenia się pomiędzy trybami poszczególnymi portfela. Do wyboru mamy tak naprawdę dwie opcje. Jest to pełen węzeł Bitcoina jak i także sam tryb SPV. W przypadku pierwszego, aplikacja w sposób automatyczny pobierze wszelkie potrzebne nam informacje o blockchainie kryptowaluty najpopularniejszej. Tryb drugi jest wersją lżejszą portfela. Nie wymaga od nas kompletnie zużycia tak dużej ilości pamięci, to węzeł mniejszy, który pobiera wyłącznie dane najświeższe z blockchaina.

Na pewno startup ma ogromną nadzieję, że rozwiązanie ich pokaże, że samo połączenie węzła BTC oraz Lightening Network jest jak najbardziej możliwe w ramach jednej aplikacji. Pomimo tych zapowiedzi sami entuzjaści kryptowalut podchodzić powinno do aplikacji nowej z dużą rezerwą. Aplikacja znajduje cały czas się jednak w fazie testów. Startup na pewno przestrzega, aby w fazie open beta wyłącznie używać sum niewielkich BTC do testowania samej funkcjonalności portfela.

Czym tak naprawdę jest rok 2019 dla kryptowalut

Wbrew tak naprawdę oczekiwaniom dużej liczy inwestorów, to rok 2019 nie był wcale rokiem adopcji. Rola kryptowalut oraz bitcoina, pomimo wzrostu cen w porównaniu z 12 miesiącami poprzednimi nie zmieniła się w zasadzie znacząco. Wydaje się mimo to, że ostatnio prym wiedzie infrastrukturalny postęp. Nowe rozwiązanie jest promowane przez gigantów takich jak Binance czy też nawet właśnie portfel Nayuta jak najbardziej sprzyja kreowaniu środowiska przyjaznego dla miłośników wszystkich kryptowalut. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłości tenże krok się na pewno przyczyni do zwiększenia się właśnie adopcji.

Czy już na pewno się zapisaliście do newslettera Bithub oraz odebraliście swój prywatny kurs analizy technicznej Bitcoina oraz alternatywnych kryptowalut? Na pewno możecie zrobić to z poziomu samej strony głównej serwisu naszego czy też w ramach poniższego artykułu.

Previous Post
Next Post

Comments

MetaMask powraca do Google Play - Crypto Lobos

[…] Portfel Lightning Network z węzłem Bitcoina […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *