Poszerzenie branży blockchain o gry wideo – steam oferowy.

Poszerzenie branży blockchain o gry wideo wymaga wielopłaszczyznowego i jednoczesnego działania. Odbywa się m.in. poprzez tworzenie gier AAA, które wspierane przez jednych z najważniejszych inwestorów w cyfrowym świecie kryptowalut. Kolejnym środkiem jest przeprowadzanie turnieji e-sportów w najbardziej popularnych grach. Równolegle ma miejsce zdobywanie poparcia i uznania wśród programistów z uwagi na prostą symbiozę najnowszych technologii. Nowa aplikacja stwarza ogromną ilość możliwości, pokonując konkurencję.

GOATi Entertainment zadecydował o prowadzeniu dwutorowego podejścia. W rezultacie powstał Pavillion Hub. Jest on ukierunkowany pod aktualne potrzeby deweloperów i graczy, którzy korzystają z najpopularniejszej platformy gier komputerowych określanej jako Steam.

Steam oferowy na blockchainie

Wspomniany Pavillion Hub posiada zasilanie łacuchem blokowym Phantasma. Jego działanie opiera się na blockchainowym front-end stworzonym specjalnie dla platformy Steam.

Gracze korzystający z tej możliwości będą mogli połączyć konta założone na Steam z aplikacją. Wówczas będzie możliwe posiadanie na urządzeniu całej zawartości zgromadzonej na koncie. W ramach stworzonej aplikacji będzie funkcjonował portfel Phantasma, który umożliwi szybkie korzystanie z tokenów lub NFT. Co więcej portfel będzie wzbogacony o zasoby Steam.

Twórcy tych gier będą posiadali do swojej dyspozycji blockchainowy back-end Pavillionu. Aktywa NFT umożliwią przekazywanie tego samego inwentarza w stworzonej grze. Przeprowadzenie takich aplikacji będzie miało miejsce także na przedmiotach, dodatkach, modach, a także na licencjach.

Pavillon Hub będzie dużym ułatwieniem dla deweloperów, którzy podczas korzystania z niego nie będą musieli posiadać wiedzy o funkcjonowaniu łańcuchów bloków.

Steam a dalsza odsprzedaż

W ramach posiadanego Steamu nie będzie możliwe dokonywanie sprzedaży poszczególnych aktywów zgromadzonych w grze. Przewidywana jest wyłącznie możliwość sprzedaży całego konta, także ze zgromadzonymi licencjami.

Pavillion Hub umożliwi sprzedaż i zakup każdego przedmiotu, który jest określany jako NFT. W praktyce pozwala to na dokonanie sprzedaży zgromadzonych rzadkich przedmiotów, całych postaci i licencji na gry.

Społeczność modderów w ten sposób może w przejrzysty sposób zarabiać poprzez bazowanie na zdobytych umiejętnościach. Czas poświęcony na rozbudowywanie kont można bardzo szybko spieniężyć i zarabiać na tym, co lubi się robić. Możliwa będzie swobodna sprzedaż modów i posiadanych rozszerzeń do gier.

Stworzenie inteligentnych kontraktów jest świetnym sposobem na zbieranie i dalszą dystrybucję zgromadzonych tokenów GOATi. Zakres działania platformy stwarza możliwość na przeprowadzanie wydarzeń. Wszystkie osoby, które są zainteresowane sposobem działania innowacyjnej aplikacji, mogą w szybki sposób pobrać na swoje urządzenie jej wersję testową.

Osoby zainteresowane tematyką blockchainów, mogą z powodzeniem znaleźć więcej  naszych informacji odnoszących się do Blockchainów i gier wideo.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *