Ripple cena XRP spadła o 95% w 2 lata

XRP to odmiana Altcoin’ów, a z tymi ostatnio na rynku nie było za dobrze. Podczas niedawnej korekty ceny Bitcoin’ów do 6 400 $ przewaga tych monet nad Altcoin’ami wyniosła powyżej 70%. Same XRP straciły 20% na wartości i teraz ich cena wynosi 0,19 $ za sztukę. To najniższa cena od dwóch lat, poza momentem, w którym wartość ta wynosiła 0,178 $.

Niemniej jednak firma Ripple, która opiera się na technologii blockchain’u i płatności w walucie XRP, właśnie ogłosiła wzrost finansów w wysokości 200 milionów dolarów. Ponadto twierdzi, że to najsilniejszy jak dotąd wzrost w 2019 roku.

Jednak najważniejszym pytaniem odnośnie XRP pozostaje, czy obecny niski kurs to doskonała okazja do inwestowania? Czy też topowe 3 Altcoin’y wciąż będą kontynuować spadek, aż sięgną dna?

XRP wykazuje najniższą wartość w ciągu 26 miesięcy

Niefortunnie dla posiadaczy XRP spadkowy trend w ostatnim czasie pozostaje niezmienny. Dotyczy to zarówno niższych spadków, jak i niższych szczytów.

Obecnie wartość XRP waha się pomiędzy 0,17 a 0,20 dolarami, co jest najniższą wartością od października 2017 roku. Wygląda na to, że w tym przypadku niezaprzeczalnie królują niedźwiedzie, podczas gdy byków nie widać nawet w oddali.

Czy to oznacza, że XRP jest teraz świetną okazją inwestycyjną? Nie. Jednakże najlepsze okazje inwestycyjne występują, gdy cena uderzy najniższe wskaźniki i nie wykazuje chwilowo perspektyw odbicia się od dna i może właśnie zbliża się ten moment dla XRP.

Fraktale zaczynają się układać

Rynki zmieniają się w przewidywalne, powtarzalne sposoby, zależne od ludzkich emocji i psychologii rynku. Dlatego warto spojrzeć na to, jak wykresy analiz giełdowych układały się wcześniej.

Wykres dla XRP podzielić można na dwa różne okresy: jeden w latach 2015-2016, drugi po skoku w 2017 roku. W pierwszym okresie cena XRP wahała się od 5 do 9 centów przez niemal 2 lata, po czym nastąpił ogromny wzrost. Jednak nie należy oczekiwać aż takiego skoku w dziedzinę byka obecnie, gdyż zwyczajnie zainteresowanie XRP nie jest wystarczająco duże, by powtórzyć tamten sukces.

XRP nie ma tylu nowych inwestorów, co wtedy. Ilość inwestorów, tych, którzy zostali z 2017 i okazjonalnych nowych zainteresowanych, jest raczej tyle, co w roku 2016 niż 2017, dlatego lepiej porównywać wykresy z tamtego właśnie okresu w celu przewidzenia, jak rozwinie się obecna sytuacja.

XRP znowu na dole w parze XRP/BTC

Para XRP/BTC nie wykazuje zbyt dobrych rokowań po stracie znaczącego wsparcia. Poziom regresu wahał się w przypadku Bitcoin’ów ze względu na dużą zmienność tej waluty, jednak pozostawał równie krytyczny, jeśli chodzi o XRP. Obecnie musi się on utrzymać w nowej strefie wsparcia, by nie wykazać spadków niższych niż kiedykolwiek dotąd.

XRP wciąż okazjonalnie wykazuje zrywy w kierunku byka i wzrosty takie utrzymują się przez czas dający nadzieję na trwały zwrot kursu w pożądanym kierunku. Jednak by skoki takie miały rzeczywisty sens, warunkiem jest, by wartość XRP nie spadła poniżej zielonej strefy.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *