Rosja opracuje blockchain do płatności

Rosseti, a więc największa firma rosyjska z elektroenergetycznej branży, ogłosiła utworzenie oraz także rozwój projektu blokowego łańcucha dla mieszkaniowych płatności we współpracy z Waves Enterprise, jak zostało ogłoszone dziesiątego grudnia ubiegłego roku Waves.

Zgodnie z publikacją pilotażowy projekt rozpoczął się od samego opracowania jak i także analizy możliwości wykorzystania systemów blokowego łańcucha od budowania relacji pomiędzy producentami, użytkownikami końcowymi elektrycznej energii oraz także dostawcami.

W Rosji elektroenergetyczna firma opracuje ciekawy projekt blockchain dla mieszkaniowych płatności

Rozwiązanie, które jest opracowane przez Waves Enetprise zaprezentowanie zostało na Międzynarodowym Forum Sieci Energetycznych 2019, które się odbyło w Moskwie, w ramach wyników pilotażowego projektu, który został zainicjowany przez Rosseti w celu właśnie uwzględnienia zużycia energetycznej energii.

Projekt ten powstał po to, aby rozliczyć zużycie elektrycznej energii w mieszkaniach. Rozwiązanie, które zostało przedstawione przez Waves Enerprise obejmuje platformę blokowego łańucha, mobilne aplikacje, licznik elektrycznej energii, sieć oraz bramę do przesyłania danych.

Alfa-Bank także współpracował z Waves Enterprise w ramach tego właśnie projektu, ponieważ same liczniki elektrycznej energii zostaną z bankiem zintegrowane za pośrednictwem oczywiście łańcucha płatności, w których zobaczyć będą mogli producenta elektrycznej energii oraz końcowego użytkownika, jak najbardziej szczegółowo.

Etapy realizacji projektu blokowego łańcucha

Wśród planów elektrycznej firmy na pewno jest wyeliminowanie całkowite przypadków manipulacji informacjami na energetycznym rynku. Chodzi chociażby o pomiar elektrycznej energii oraz im odpowiadającymi płatnościami.

Rosett zgodnie z powyższym realizowałby projekt blokowego łańcucha dokładnie w trzech etapach, w celu wprowadzania stopniowego automatyzacji procesów w zasadzie w całym kraju.

Firma także planuje wdrożenie systemu automatyzacji blokowych łańcuchów dla płatności na terenie absolutnie całego kraju.

Według kierownika projektu Siergieja Semerikova pierwszy etap tego projektu zakończony został, gdy firmy zaproszono do opracowania rozwiązań w zakresie samej automatyzacji pomiaru elektrycznej energii.

W ramach etapu pierwszego testowego teraz mają wymagania dotyczące samego systemu interakcji pomiędzy uczestnikami rynków elektrycznej energii detalicznych w oparciu o technologię blokowego łańcucha, którą zobaczyć chcą. Wierzą także, że sam system powinien wdrożony zostać w łańcuchu prywatnym oraz na krajowej platformie spełniać musi wymogi ochrony pisowni oraz danych.

Kolejne etapy

W etapie drugim one obejmują wszystkich odbiorców elektrycznej energii na pilotażowych terytoriach, takich jak Obwód Kaliningradzki oraz Jekaterynburg. A jak w trzecim etapie? System replikowany powinien być w zasadzie w całym kraju już dzięki obecności PJSC Rosseti wraz z publikacją. Jak widać wszystkie etapy projektów są niesamowicie ciekawe.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *