Sygnały sugerujące wzrost kursu Ethereum

Sygnały sugerujące wzrost kursu Ethereum

W momencie handlu Ethereum, czyli drugiej co do wielkości kapitałowej kryptowaluty na świecie na wysokim poziomie powyżej 400 dolarów amerykańskich, jednocześnie nie widać wyzbywania się kapitału w tej kryptowalucie. Jest wręcz przeciwnie i na rynki z jej udziałem chodzi coraz to więcej użytkowników. Obecna liczba adresów, gdzie saldo posiadania ETH jest wyższy od zera ustanawia nowe rekordy, a obserwujący rynek analtycy pozostają w równie optymistycznych nastrojach.

Co się dzieje aktualnie na rynku ETH?

Sesja wczorajsza z dnia 23 października 2020 roku na Etherze została zakończona na poziomie 409,76 USD, otwarcie zaś dzisiejszej sesji nastąpiło na poziomie  409.97 USD. Podczas dzisiejszych notowań kurs ten oscylował jak dotąd pomiędzy 407.82 a 414.09 USD, mamy wiec do czynienia zarówno ze spadkami, jak i wzrostami cen, chociaż spadki nie przekroczyły 0.5%, a wzrosty osiągnęły poziom ledwie ponad 1%. Jednakże na wykresie TradingView figuruje opcja “KUP”, a becne cena kryptowaluty, w dniu 24 października 2020 roku o godzinie 11.17 wynosi 409.67 USD, co daje spadek o 0,02% i 0.09 USD za monetę.

Platforma specjalizująca się w analizie danych na blockchainie – Glassnode, udostępnieła dane, z których wynika, że coraz większa liczba, a przede wszystkim nowych użytkowników kupuje ETH. Liczba adresów tej kryptowaluty, z odnotowanym saldem wyższym od zera osiągnęła swoje nowe ATH.

Równie ważnym sygnałem świadczącym o ogromnym wzroście popularność ETH jest szybko wzrastająca ilość w Etherze na giełdach kryptowalutowych. w Ciągu doby z dnia 17 na 18 października 2020 roku wzrost ten był wręcz nieprawdopodobny, gdyż wyniósł 36,5 procenta.

Optymistycznie wyglądają długoterminowe wskaźniki fundamentalne dla Ethereum

Spencer Noon z DTCCapital uważa, że cała sieć Ethereum znjduje się obecnie w doskonałej kondycji. Szybko rosnąca ilość, a także aktywność użytkowników sieci, związana jest między innymi z bardzo szybko i prężnie rozwijającym się rynkiem zdecentralizowanych finansów (DeFi). W rynku ty, jak pokazują ostatnie doniesienia, zablokowano już ponad 11 miliardów dolarów amerykańskich.

Długoterminowe wskaźniki fundamentalne pokazują, że Ethereum nigdy nie było zdrowsze.

– napisał Spencer Noon na Twitterze.

Oprócz tego obecny rok stworzył możliwość zaobserwowania zwiększonego wolumenu na giełdach zdecentralizowanych (DEX-ach). Ostatnie dwanaście misięcy było dla tych giełd bardzo pracowite , a przetworzone na platformach fundusze osiągnęły wartość 52 miliardów USD.

Wszystko wskazuje na to, że Ethereum ma się bardzo dobrze, a korekta, która pojawiła się w okresie przełomu ostatnich 2 miesięcy, dla perspektywy średnio a także długoterminowej odnośnie do DeFi może i najprawdopodobniej będzie stanowić nadal kołowrotek napędowy dla całej sieci Ethereum.

Zastrzegamy jednakże, że jakkolwiek prognozy są optymistyczne, to jest to jedynie subiektywne wyrażenie zdania na dany temat i chociaż oparty o fakty, nie może stanowić porady inwestycyjnej!

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *