System patentowy Nike służący tokenizacji

Rynek technologii kryptowaluty jak i także blokowego łańcucha zmierza nieustannie w kierunki wielkości. Całkowicie w przeciwieństwie do tego, co może wiele myśleć. Taki postęp nie ma wiele wspólnego z samymi poziomami cen rynkowych. I to, że Nike teraz po raz kolejny wkroczyło mocno do krytyki, teraz z całkiem nowym patentem.

Czy Nike wprowadzi buty na cześć blokowego łańcucha?

Korporacja międzynarodowa mająca siedzibę w Stanach Zjednoczonych Nike zajmuje się rozwojem, projektowaniem, marketingiem, produkcją oraz światową sprzedażą butów. Złożył całkiem nowy patent na system, który zapewnia w skrócie pewnego rodzaju zasoby cyfrowe dzięki graficznej technologii.

W znacznie bardziej zrozumiałych słowach w języku hiszpańskim, firma Nike opatentowała buty, które będą jak najbardziej symbolizowane, a także zmienne. Chodzi o In Non Fungible Token (NFT) w blokowym łańcuchu ETH (Ethereum), który nazwę otrzyma “CryptoKicks”.

Patent z dziesiątego grudnia i tego samego końca 2019 roku opisuje zasób cyfrowy specjalnie zaprojektowany dla obuwia firmy Nike oraz także różne sposoby jego używania.

Implementacja technologii

Samą implementacją technologii, która jest opisana w tymże dokumencie jest token o nazwie Ethereum ERC 721 lub też ERC 1155, który służy do samego uwierzytelnienia oraz wykonywania cyfrowych transakcji za pomocą buta fizycznego.

System sam w sobie obejmuje komputer serwera pośredniego oprogramowania, który oczywiście odbiera, za pośrednictwem komputerowej rozproszonej sieci z węzła zdalnego komputera, potwierdzenie już potwierdzonego transferu o nazwie CryptoKicks z części jednej bezpośrednio do części drugiej.

Tenże właśnie token odblokowany zostanie przy zakupie fizycznego obuwia jak i także po połączeniu identyfikacyjnego kodu, który cię czyni jedynym właścicielem lub też właścicielami.

Jako przykład, a nie w żadnym wypadku ograniczenie, użytkownik jak najbardziej może kupić całkiem nową parę poszukiwanych bardzo butów oraz także zażądać ich rzadkości od dostawcy zweryfikowanego. Może to również zapewnić pewnego rodzaju dokumenty automatyczne właśnie pochodzenia butów.

Po otrzymaniu bezpośrednio pudełka na buty, które zawiera buty zakupione, sam użytkownik skanuje właśnie pudełko UPC, z posiadaną funkcją skanowania kreskowych kodów w specjalnej aplikacji Nike, która działać będzie na każdym smartfonie użytkownika.

Gdy z kolei właściciel buta kupuje parę butów oryginalnych, można śmiało wygenerować reprezentację cyfrową jego właściwości, która jest powiązana z właścicielem wyłącznym oraz przypisać graficzny token. Jednak musimy mieć świadomość, że przy tym cyfrowy but oraz graficzny token reprezentują łącznie CryptoKick. W zasadzie to przynajmniej tak właśnie rozumiemy to, co wyraża konkretny patent. Chyba jest to zrozumiałe.

Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *