Szanse oraz wyzwania – kryptowaluty w Afryce

Na początku miesiąca grudnia Connor Blenkinsop na portalu Cointelegraph opublikował artykuł, w którym odpowiada na pytania najczęściej zadawane, które dotyczą kryptowalut w Afryce. A dlaczego kryptowaluty na kontynencie tym zdobywają coraz to większą popularność? Jak jest uregulowany rynek kryptowalut w afrykańskich krajach? Jakie są w ogóle szanse na rozwój oraz jakie możemy napotkać trudności?

Czy w Afryce kryptowaluty są popularne?

Coraz bardziej można przypuszczać, że co po niektóre kraje kontynentu tego są pod tym właśnie względem na świecie prawdziwymi liderami. Za popularność kryptowalut w Afryce odpowiada naprawdę wiele czynników. Międzynarodowe płatnością są naprawdę bardzo istotnym czynnikiem. Szczególnie gdy pod uwagę bierzemy to, że są one wysyłane z krajów takich jak RPA do krajów innych tego kontynentów.

Inną bardzo istotną kwestią jest sama nieprzewidywalność lokalnych kursów fiducjarnych walut. W roku tym południowoafrykański rand stał się znów walutą na świecie najbardziej zmienną. Skłania to konsumentów do poszukiwania zabezpieczenia dla swoich pieniędzy.

Afrykańczycy, którzy mieszkają w całkiem innych krajach stracili natychmiast wiarę w centralne banki.

A jakie problemy rozwiązać mogą kryptowaluty oraz blockchain?

Zwolennicy kryptowalut zgodnie twierdzą, że poza samą zmiennością kursów walut jest także cała masa wielu innych kwestii, gdzie właśnie blockchain oraz kryptowaluty mogłyby mieć naprawdę istotne znaczenie.

Oprócz międzynarodowych płatności jak i także zmienności kursów poszczególnych walut, inną także bardzo ważną kwestią w Afryce jest samo finansowe wykluczenie. Dane z Banku Światowego jasno określają oraz sugerują, że naprawdę duża część spośród 1,7 miliarda osób na świecie, które jeszcze nie posiadają w banku konta, to właśnie mieszkańcy Afryki. Co ciekawe dwie na trzy osoby dorosłe w Afryce nie posiada nawet dostępu do bankowego konta.

Pod naprawdę wieloma względami Afryka przygotowana jest lepiej do przejścia właśnie na kryptowaluty, a niżeli inne kontynenty. Mobilne płatności są już czynnikiem kluczowym w zmniejszeniu liczy osób, które nie posiadają bankowego konta, a z kolei Bank Światowy twierdzi, że w dokładnie ośmiu krajach tego właśnie kontynentu więcej, a niżeli jedna na pięć dorosłych osób polega wyłącznie na mobilnej bankowości. Biorąc także pod uwagę, jak naprawdę wielu konsumentów już jest otwartych na używanie tejże technologii, naprawdę duże korzyści odnieść mogą same giełdy kryptowalut oraz także portfele, które oferują funkcjonalne w pełni aplikacje dla mobilnych użytkowników.

Sama technologia blockchain także wygląda obiecująco na tym kontynencie. Przypuszcza się, że sama technologia rejestru rozproszonego będzie świetnym instrumentem do rozwiązywania problemów długotrwałych, które są związane z rozwojem gospodarki oraz może śmiało wspomóc gospodarczy wzrost. Musimy przyznać, że zapowiada się naprawdę interesująco i chcemy być świadkami tej jakże ciekawej rewolucji. Czekamy z niecierpliwością.

 

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *