Uważaj jeśli dostałeś dziwnego SMS-a od Ledgera!

Jakieś kilka miesięcy temu doszło do niespodziewanego wycieku danych o klientach z bazy bardzo popularnego producenta sprzętowych portfeli – Ledgera. Cyberprzestępcy obecnie wykorzystają je do prowadzenia bardzo złośliwej kampanii, która jest realizowana drogą SMS-ową.

Lepiej uważaj na te wiadomości

Kilka miesięcy temu doszło do niespodziewanego wycieku danych o wszystkich klientach Ledgera, którzy kupowali sprzętowe portfele ze strony oficjalnej tegoż producenta. Po pewnym czasie hakerzy podjęli decyzję o przystąpieniu do działania. Zaczęli w pierwszej kolejności rozsyłać wiadomości do ofiar potencjalnych e-mailową drogą.

Obecnie wszyscy cyberprzestępcy przystąpili do następnego ataku. Ten atak przeprowadzili przy użyciu wiadomości SMS-ów. Jednak okazuje się, że takie właśnie wiadomości już nie tylko trafiły do grona klientów portfeli Ledgera, ale także do osób, które ne kupowały niczego na tejże stronie.

Co było celem hakerów? Oczywiście chcieli wyłudzić klucze prywatne od użytkowników. W treści wiadomości SMS-owych pojawia się informacje o tym, że z właściciela konta została dokonana transakcja oraz zapewnienie, że można jeszcze ją anulować w ciągu czterdziestu pięciu minut. W rzeczywistości oczywiście do żadnych transferów środków nie doszło, a osoba poszkodowana jest proszona o odwiedzenie strony fałszywej, która podszywa się pod Ledgera oraz zalogowanie się na niej przy użyciu danych do swojego własnego portfela. W tenże właśnie sposób cyberprzestępcy pozyskać mogą prywatne klucze, a później pozbawić osobę, która wykonała czynności wskazane środków.

Jak się nie dać oszukać?

Producent sprzętowych portfeli Ledger nie prosiłby nigdy użytkowników o podanie prywatnych kluczy bądź też seedu w żadnym internetowym formularzu! Chociaż dla osób początkujących wykrycie oszustwa wydawać się może nieco trudne, to należy zwracać szczególnie uwagę na bardzo drobne detale. Musimy być po prostu ostrożni i to na każdym kroku. Nigdy nie wiadomo co nam się przytrafi.

Kup olejki CBD za Bitcoin sprawdź – KupCBD.PL

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *