Vitalik Buterin i Fundacja Ethereum

Vitalik Buterin, czyli twórca Ethereum (ETH) wystąpiła ostatnio w charakterze gościa w podcascie “The Portal”.  W jego trakcie opowiedział o kilku bardzo interesujących kwestiach związanych prowadzeniem swojej działalności Fundacji Ethereum. Ujawnił między innymi, że sprzedała ona 70 000 ETH zgromadzonych tokenów w czasie trwania bańki w 2017 roku.

Wszyscy interesujący się rykiem aktywów cyfrowych doskonale pamiętają, że kto rok 2017 był niezwykle dynamiczny i pełny niespodziewanych zwrotów. Ceny kryptowalut szybowały w górę do niebotycznych poziomów. Natomiast tokeny z ICO cieszyły się ogromnym popytem. Zorientowani w temacie zapewne doskonale pamiętają, że Ethereum (ETH) wystartowało ze swoim ICO kilka lat wcześniej. Vitalik Buterin twierdzi, że właśnie dzięki temu posiadało odpowiednie zasoby opiewające na kwotę 100 milionów dolarów (USD). Taki kapitał z całą pewnością ułatwił projektowi dalszy rozwój. Nieliczne grono osób wie jednak o tym, że organizacja posiadała również pokaźną ilość własnych tokenów. I to właśnie je postanowiła wysprzedaż w takcie trwającej w 2017 roku hossy.

Pamiętny rok 2017 i sprzedaż 70 tysięcy tokenów własnych Ehtereum (ETH)

Vitalik Buterin przyznaje, że to właśnie ona przekonała zarząd wspomnianej fundacji do sprzedania chociażby części zgromadzonych tokenów w trakcie trwania bańki. W jego opinii w 2017 roku wszystkie waluty cyfrowe obecne na ówczesnym rynku były przewartościowane. Jak poinformował on sam także upłynnił około 30 000 własnych tokenów Ethereum (ETH). Dzięki przeprowadzonej transakcji jego portfel wzbogacił się o kwotę 22 milionów dolarów (USD).

Vitalik Buterin nie wyjawił jednak szczegółów związanych z przeprowadzanymi operacjami sprzedaży. Czy były one przeprowadzane za pomocą jednej transzy? Czy mogło to doprowadzić do zdumpowania kursu Ethereum (ETH)?

Jak zapewne wiedzie na chwilę obecną Ethereum (ETH) wycenia się na kwotę 141 dolarów (USD). Natomiast dwa lata temu, czyli w 2017 roku cena wspomnianych wcześniej tokenów przekraczała ponad 1200 dolarów (USD).

Tradycyjne waluty nie odejdą do lamusa

Vitalik Buterin w trakcie swojej wypowiedzi przedstawił także swój punkt widzenia na temat społeczności libertarian oraz zwolenników walut cyfrowych. Jego zdaniem pierwsza grupa dzieli się na dwie podgrupy:

  • pierwsza z nich to osoby chcące by rząd zostawił ich w spokoju
  • druga z nich jest gotowa do walki z systemem oraz wierząca, że kryptowaluty nie tylko pokonają tradycyjne waluty, ale również zaistnieją w charakterze powszechnie stosowanego środka płatniczego.

W opinii Buterina  poglądy drugiej podgrupy są oderwane od rzeczywistości. Twórca Ethereum (ETH) jest zwolennikiem teorii, że waluty cyfrowe staną się uzupełnieniem obecnego systemu walutowego panującego świecie. Vitalik Buterin twierdzi, że kryptowaluty będą stanowiły alternatywę dla monopolu dodrukowywania pieniędzy przez polityków jednak nie wyeliminują ich całkowicie.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *